RŪGŠTINĖS VEIDO PROCEDŪROS: ESTETIKĖ APIE SVARBIAUSIUS MITUS IR PAČIĄ PROCEDŪRĄ

NAUJIENOS

ODA kosmetologė Vaiva Muznikaitė pasakoja apie populiariausius mitus ir šių veido procedūrų unikalumą.

Keturi pagrindiniai mitai:

  1. Po valymo bėrimų visada padaugėja. Taip gali nutikti, bet taip nutinka ne visada, ir tai tikrai nėra blogai. Nes jei odoje vyksta uždegiminis procesas, šveitimas, skatinantis valymą, gali sukelti veido bėrimą, tačiau neilgam – tik tol, kol uždegimas išnyks ir užgis.
    Dėl rūgštinio valymo veido oda nusidažys šerpetomis. Kadangi veido valymas yra šveičiamasis, jis šiek tiek suplonina viršutinį odos sluoksnį ir gali šiek tiek išsausinti odą, todėl po procedūros rekomenduojama naudoti drėkinamąjį kremą. Jei oda jautresnė arba atliekamas intensyvus valymo kursas, gali atsirasti šerpetojimas. Tačiau kosmetologas visada padės tai kontroliuoti.
  2. AHA valymo procedūros neturėtų būti atliekamos saulėtuoju metų laiku. Paplitęs mitas, kad cheminis šveitimas vasarą padidina pigmentaciją. Tačiau ar žinojote, kad cheminio valymo tėvynė yra Pietų Amerika, kur saulė aktyvesnė, o temperatūra aukštesnė nei Lietuvoje? Taigi AHA valymą tikrai galima atlikti vasarą, tik rekomenduojama naudoti apsauginį kremą nuo saulės su vidutiniu SPF.
  3. Veido valymas gali nudeginti veido odą. Viskas priklauso nuo cheminio šveitimo gylio:
  4. Švelnus, paviršinis šveitimas;
  5. Švelnus, paviršinis šveitimas; vidutinio aktyvumo šveitimas;
    Gilus šveitimas.
    Atliekant cheminį veido valymą atliekamas švelnus arba vidutinio intensyvumo šveitimas, todėl nereikia nerimauti dėl nudegimų, šlapiavimo ar šašų.

Svarbiausia pasirinkti tinkamą gydymą. “Ieškant tinkamos veido valymo priemonės, svarbu atsižvelgti į tai, kad skirtingos veido valymo priemonės skirtingai veikia odą, taip pat į jose naudojamas rūgštis”, – pataria kosmetologė.
Rūgštiniai veido valikliai padeda išspręsti daugybę odos problemų, pavyzdžiui: bėrimus, išsiplėtusias poras, normalizuoti riebalinių liaukų veiklą, senėjimą, kuperozę, pagerinti odos tonusą, sumažinti įvairaus gylio raukšles, sumažinti nėštumo sukeltą ar senatvinę pigmentaciją, drėkinti odą ir panaikinti paraudimus. Veido valymui naudojama rūgštis, kuri prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir veikia ją iš vidaus. Palyginti su kitais veido valymo metodais, cheminis valymas veikia giliau.

Pavyzdžiui, mechaninis veido valymas labiau veikia viršutinį odos sluoksnį: mechaninis veido valymas pašalina tik negyvas odos ląsteles ir palengvina mechaninį spuogų šalinimą, tačiau esant uždegiminiams bėrimams, mechaninis valymas nebetinkamas, kad nepažeistų uždegiminių bėrimų ir jie toliau neplistų į sveikas odos vietas.

Ultragarsinis veido valymas taip pat veikia paviršinius odos sluoksnius. Palyginti su mechaniniu šveitimu, jis bus aktyvesnis, švelniai nušveis viršutinį odos sluoksnį ir atvers poras, kad jas būtų galima lengviau išvalyti. Tačiau ultragarsas neišspręs odos uždegimo problemos.
Deimantinė mikrodermabrazija yra gana agresyvi procedūra, kuri stipriai nušveičia viršutinį odos sluoksnį ir išlygina randus, tačiau ji nerekomenduojama tiems, kurie turi ploną ir jautrią odą, uždegiminių bėrimų ar kuperozės. Tuo tarpu cheminis veido valymas gali padėti išspręsti daugybę odos problemų, stipriai nepažeisdamas odos.