ŠLAPALAS KOSMETIKOJE – PAGALBA SAUSAI PĖDŲ ODAI

SVEIKATA

Žiemos sezonui artėjant į pabaigą daugelis žmonių gali pradėti kentėti nuo sausų pėdų, šiurkščių ir sutrūkinėjusių kulnų. Jei iš anksto neužkirsite kelio šiems odos pokyčiams, vėliau galite patirti nepageidaujamą pėdų skausmą. Tiems, kuriems rūpi pėdų būklė, odos priežiūros ekspertai rekomenduoja išbandyti uratais praturtintas kosmetikos priemones.

Sausas pėdas gali sukelti įvairios priežastys – tiek anatominės žmogaus kūno ypatybės, tiek išoriniai aplinkos veiksniai. Ją gali sukelti netinkama avalynė ar pėdų higiena, taip pat intensyvus fizinis darbas, dėl kurio pėdos patiria nuolatinį spaudimą. Tačiau kai kurios priežastys gali atskleisti ir žmogaus organizmo pokyčius, pavyzdžiui, gretutines lėtines ligas arba tam tikras odos infekcijas.

Pasak gydytojos dermatovenerologės Ievos Turskės, norint išvengti nepageidaujamo pėdų sausumo, būtina nuolat sąžiningai jas prižiūrėti ir nelaukti, kol išsivystys ilgalaikė odos problema. Kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje yra karbamido, gali būti geriausias pasirinkimas kasdienei pėdų priežiūrai.

Kosmetikos gamybos rinkoje šlapalas sulaukė visuotinio kosmetologų ir dermatologų pripažinimo dėl savo 6 pagrindinių savybių:

giliai drėkina

Šlapimas turi ypatingą savybę giliai drėkinti ir minkštinti storą, šiurkščią ar suskeldėjusią odą, dažnai pėdų, kelių ir alkūnių, kuri gali būti išsausėjusi ir nuolat skilinėti. Kaip pagrindinis kosmetikos ingredientas, šlapimas atlieka funkciją pritraukti vandens molekules, kurios ypač reikalingos sausai odai.

Išlaiko drėgmę

Pasak dermatovenerologės, odai drėkinti gali būti naudojama daug įvairių ingredientų, tačiau veiksmingiausiai drėgmę epidermyje išsaugo šlapalas.

Šlapalas pasižymi stipriomis drėgmę sulaikančiomis savybėmis. Viršutiniame epidermio sluoksnyje jis sudaro apsauginę plėvelę, kuri neleidžia drėgmei pasišalinti iš gilesnių odos sluoksnių.

Atkuria natūralų odos barjerą

Pirmasis pažeisto odos barjero požymis – išsausėjusi oda, kad ir kiek ją drėkintumėte. Pažeistas barjeras ne tik atima iš odos būtiną drėgmę, bet ir sudaro palankią terpę bakterijoms ir toksinams prasiskverbti.

“Dažnai odos apsauginis barjeras išsibalansuoja dėl netinkamos odos priežiūros, pavyzdžiui, naudojant šiurkštų muilą ar kitas kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra alkoholio. Tuo tarpu į kasdienę odos priežiūros rutiną įtraukus produktų, kurių sudėtyje yra karbamido, galima atstatyti odos apsauginį barjerą, kuris palaiko natūralų odos drėgmės kiekį ir, svarbiausia, apsaugo pėdų odą nuo bakterijų ir grybelių sukeliamų odos problemų”, – sako gydytoja.

Puikus keratolitikas

Pasak gydytojo. Net ir sudrėkinus pėdų odą, varginančios pleiskanos ne visada taip lengvai išnyksta.

“Tokiais atvejais šlapimas atlieka keratolitiko funkciją, padeda pašalinti negyvas, plokščias ląsteles, dar vadinamas pleiskanomis. Pėdų oda, kuri anksčiau buvo paženklinta plokščialąsteliniais pakitimais, tačiau dėl šlapalo veikliųjų savybių suminkštėjo, gali lengviau nusilupti, todėl vėl tampa švelni ir lygi”, – sako dermatovenerologė.

Antimikrobinis

Kartais plokščiapėdystė gali būti diabeto, dar vadinamo diabetine pėda, pasekmė. Tokio tipo raguotai odai taip pat gali padėti šlapalu praturtinti produktai, kurie gali būti naudingi siekiant apsaugoti net ir probleminę odą nuo nepageidaujamų mikrobų, galinčių sukelti nepageidaujamas odos ligas ar pažeidimus.

Atsakingas už kitų sudedamųjų dalių įsiskverbimą

Šlapalas gerina kitų odos priežiūros ingredientų skverbimąsi į gilesnius odos sluoksnius. Todėl į epidermio sluoksnį prasiskverbiantis urinas gali ne tik suteikti ilgalaikį drėkinimą, bet ir užtikrinti kitų intensyviai veikiančių ir odai naudingų ingredientų skvarbą. Taip užtikrinamas greitesnis ir ilgesnis pėdų odos atsigavimas.

Dermatovenerologės teigimu, karbamido produktai turėtų būti naudojami kasdien, kad išspręstų įsisenėjusias pėdų odos problemas ar net anksti jų išvengtų. Be to, jas reikėtų derinti su kitomis pėdų higienos procedūromis, pavyzdžiui, pėdų vonelėmis ar šveitikliais.

“Kadangi raginis pėdų odos sluoksnis yra labai storas, vertėtų rinktis didesnės koncentracijos karbamido priemones, nei yra įprastuose kūno ar veido kremuose. O svarbiausia, nepamirškite, kad ne visada užtenka pasirūpinti veido oda, todėl mylėkite save iki pat kojų pirštų galiukų, kad užtikrintumėte visapusišką odos sveikatą”, – sako daktarė I. Turskė.