VEIDO ODOS PRIEŽIŪRA RUDENĮ

VEIDO ODOS PRIEŽIŪRA

Džiaugdamiesi paskutinėmis šiltomis savaitėmis dažnai pamirštame, kad prieš rudenį būtina pasirūpinti prie vasaros sezono pripratusia oda, kuri dabar ypač jautriai reaguoja į būsimus orų pokyčius. Kosmetologai pataria žmonėms, kurių oda ypač linkusi sausėti, į kasdienę odos priežiūrą įtraukti giliai maitinančias, drėgmę išsaugančias kosmetikos priemones, praturtintas makadamijos, taukmedžio ir lanolino aliejais.

Sąmoningas maitinimas yra labai svarbus siekiant užtikrinti harmoningą odos funkcionavimą, kuris, keičiantis orams, padeda odai apsisaugoti nuo žalingų aplinkos veiksnių sukeliamo jautrumo, galinčio sukelti odos tempimą, sausumą, braižymąsi ir niežėjimą. Dėl šios priežasties kosmetologai pataria rinktis priemones, kurios veiksmingai minkština odą, išsaugo drėgmę ir padeda išvengti sausumo sukeliamo veido ar lūpų skilinėjimo, pavyzdžiui, natūralius makadamijos, taukmedžio ir lanolino aliejus, kurių dažnai galima rasti kosmetikos priemonėse.

“Prasidėjus pereinamajam laikotarpiui iš šiltojo į šaltąjį sezoną, gerai prižiūrima oda gali sėkmingai prisitaikyti prie naujų pokyčių, tačiau jei ja nesirūpinama iš anksto, jos savireguliacijos procesai gali sutrikti ir atsirasti pirmieji sausos ir skilinėjančios odos požymiai. Norint to išvengti, patartina nelaukti šaltų orų ir iš anksto pradėti naudoti kosmetiką su apsauginėmis, drėkinamosiomis ir maitinamosiomis makadamijos, taukmedžio ir lanolino aliejų savybėmis. Šie aliejai, kurie dažniausiai būna kremų sudėtyje, ne tik pasirūpina sausa ir suskilinėjusia oda, bet ir, naudojami profilaktiškai, išsaugo odos drėgmę bei apsaugo nuo odos pažeidimų ateityje”, – sako lietuviško kosmetikos prekės ženklo “O.D.A.” įkūrėja Irena Jokšienė.

Kiekvienas iš aliejų – makadamijos, taukmedžio ir lanolino – pasižymi ne tik intensyviomis drėkinamosiomis savybėmis, bet ir individualiomis savybėmis, kurių bendras rezultatas gali užtikrinti visapusišką odos priežiūrą. Makadamijos aliejus, kuriame gausu riebalų rūgščių ir vitaminų, regeneruoja odą ir lėtina senėjimo procesus, taukmedžio aliejus malšina saulės poveikio sukeltus uždegimus, o lanolinas ne tik papildo odos apsaugą nuo drėgmės, bet ir padeda išsaugoti odos drėgmę.

“Makadamijos aliejus, skirtas visų tipų odai, dėl sudėtyje esančios senėjimą stabdančios palmitoleino rūgšties veiksmingiausiai veikia sausą odą ir odą su pirmaisiais senėjimo požymiais. Nors jos yra visuose žmogaus audiniuose, bėgant metams kiekviename organizme jos mažėja, o tai pasireiškia pagrindiniu odos senėjimą lemiančiu veiksniu – sausumu”, – sako A. Jokšienė. – Todėl ankstyva odos priežiūra ir reguliarus maitinimas makadamijų aliejumi gali padėti užtikrinti, kad ji išliks natūraliai drėgna, nebijodama nei artėjančių temperatūros pokyčių, nei ankstyvųjų senėjimo požymių.

Užsienio tyrimų duomenimis, taukmedžių ir lanolino aliejai, kuriuose gausu keramidų ir laisvųjų riebalų rūgščių, dėl savo okliuzinių savybių gali ne tik apsaugoti odą nuo išsausėjimo, bet ir pagreitinti aplinkos veiksnių pažeisto odos drėgmės barjero atsistatymą. Šie aliejai sudaro nepralaidžią apsauginę plėvelę ant odos paviršiaus ir padeda atkurti tarpląstelinės lipidų struktūros vientisumą. Jie yra tarsi statybiniai blokai, užtikrinantys visapusišką odos priežiūrą, nes suaktyvina drėkinimo procesą, palaiko nuolatinę drėgmę, atkuria natūralias odos barjero funkcijas ir apsaugo odą nuo išorinių ir kenksmingų aplinkos veiksnių.

“Makadamijos, taukmedžio ar lanolino aliejai, naudojami atskirai, gali efektyviai papildyti odos drėgmę, tačiau naudojant kartu, geriausios šių aliejų savybės gali duoti netikėtai džiuginančių rezultatų. Norint išvengti nemalonių odos pokyčių, tokių kaip sausumas, skilinėjimas, tempimas ar pleiskanojimas, nereikia laukti pirmųjų požymių – iš anksto pasirūpinę savo oda, galite sėkmingai išgyventi sudėtingą rudens sezoną”, – sako I. Jokšienė. – Tačiau svarbiausia nepamiršti, kad net ir naudojant aukščiausios kokybės kosmetiką, didžiausius pokyčius atneš tik sveikas gyvenimo būdas, kai mūsų odą kasdien lepiname vitaminais, vandeniu ir jai reikalingu poilsiu.”