RUDENĮ PADAŽNĖJĘ ODOS BĖRIMAI – KAIP JŲ IŠVENGTI?
Nors daugiau nei 90 % žmonių patiria odos bėrimo diskomfortą, dauguma žmonių vasarą linkę atsipalaiduoti – deginimasis saulėje laikinai sumažina veido bėrimo atsiradimą, tačiau ankstyvą rudenį susiduria su odos dehidratacija ir aknės paūmėjimu. Kosmetologai į aknę linkusiems žmonėms pataria nedelsti ir iš anksto pasirūpinti odos higiena.
Pasibaigus vasarai klientai grįžta į kosmetologų kabinetus skųsdamiesi išsausėjusia oda, naujais intensyviais bėrimais ir pigmentinėmis dėmėmis. Žmonės, kurie vasarą mėgsta degintis saulėje, dažnai pamiršta, kad pasibaigus sezonui tai yra vienas tiesiausių kelių į aknės paūmėjimą. Aknę gali sukelti ne tik hormonų disbalansas, stresas ar netinkama mityba – per didelis saulės poveikis taip pat gali sudirginti odą ir sukelti pavojingus, o kartais net negrįžtamus jos pokyčius.
“Saulės poveikis sumažina odos bėrimų atsiradimą, tačiau šis pagerėjimas yra laikinas. Laikui bėgant dėl riebalinių liaukų veiklos sutrikimų pakinta cheminė riebalų sudėtis ir prarandama fiziologiškai svarbi antibakterinė savybė. Sebumas tampa klampesnis, todėl jam sunkiau pasišalinti iš riebalinių liaukų, dėl to sutrinka medžiagų apykaitos procesai, susidaro negyvų odos ląstelių sluoksnis, o tai sukelia odos uždegimą, dėl kurio atsiranda aknė”, – sako vieno populiariausių Lietuvoje kosmetikos prekių ženklų O.D.A. įkūrėja Irena Jokšienė.
Norint iš anksto užkirsti kelią odos dehidratacijai ir aknės paūmėjimams, kosmetologai pataria į kasdienę odos priežiūrą įtraukti kosmetikos priemones, kurios reguliuoja riebalų išsiskyrimą ir mažina keratinizaciją (odos ląstelių pleiskanojimą). Antibakterinės AHA medžiagos, esančios valomuosiuose valikliuose ir kremuose, veiksmingai padeda išvengti spuogų rudenį. Jie lengvai prasiskverbia į viršutinį epidermio sluoksnį ir padeda pašalinti negyvas ląsteles, taip užkirsdami kelią tolesniems spuogams.
“Šiomis rūgštimis praturtintos kosmetikos priemonės ne tik reguliuoja odos drėgmės balansą ir riebalinių liaukų veiklą, bet ir yra atsakingos už odos imuniteto stiprinimą. Todėl mūsų specialistai visada pataria į aknę linkusią odą turintiems klientams kasdienei priežiūrai namuose naudoti rūgštines valomąsias priemones, kurios švelniai pašalina susikaupusius nešvarumus ir reguliuoja riebalinių liaukų veiklą bei drėgmės balansą”, – sako I. Jokšienė. – Taip pat ilgai saulėje besideginantiems žmonėms vertėtų sąžiningai naudoti intensyviai drėkinančius veido kremus, kuriuose gausu veikliųjų medžiagų.
Mokslininkai patvirtino daugialypę AHA rūgščių naudą žmogaus odai – tinkamos koncentracijos rūgštys dėl savo antibakterinių ir antioksidacinių savybių giliai valo keratozę ir spuoguotą odą. Rūgštys stimuliuoja kolageno sintezę odoje ir daro odą stangresnę. Šiuo metu jos pripažįstamos kaip viena patikimiausių profilaktikos priemonių, apsaugančių odą nuo ultravioletinių spindulių daromos žalos ir spindulių sukeliamų navikų vystymosi.
“Rūpintis reikia ne tik keičiantis metų laikams ar atsiradus pirmiesiems nemaloniems pokyčiams – tai tinkama kasdienė odos priežiūra ir sąžiningas bendrųjų asmens ir odos higienos taisyklių laikymasis”, – sako I. Jokšienė. – Jei nespėjote užkirsti kelio saulės sukeltam išsausėjimui ir pirmiesiems bėrimams, svarbiausia namuose patiems neliesti ir nespausti spuogų. Geriau iš anksto kreiptis į specialistą, kad išvengtumėte kur kas rimtesnių odos ligų.”