APSAUGA NUO SAULĖS

SVEIKATA

Ultravioletiniai (UV) saulės spinduliai gali pažeisti žmogaus odą. Ji sukelia paraudimą ir nudegimus, fotosenėjimą ir gali sukelti odos auglius. Kosmetikos produktai, kurių sudėtyje yra UV filtrų, naudojami siekiant apsisaugoti nuo UV spinduliuotės. UV filtrai pagal veikimo mechanizmą skirstomi į:

1) cheminius

2) mineralinius

Cheminiai filtrai sugeria UV spinduliuotę keisdami cheminę struktūrą. Jie pakeičia UV energiją nepavojinga šilumine energija. Tačiau atsiranda vis daugiau mokslinių darbų, rodančių neigiamą cheminių UV filtrų poveikį: jie sukuria žmogaus organizmui kenksmingus laisvuosius radikalus, yra genotoksiški, gali turėti neigiamą poveikį endokrininei sistemai ir sukelti alergiją.

Mineralinių filtrų veikimo mechanizmas yra kitoks. Jie veikia kaip skydas, atspindintis UV spinduliuotę. Kadangi mineraliniai filtrai yra neorganiniai junginiai ir veikia tik odos paviršiuje, jie nesukelia neigiamo poveikio žmogaus organizmui.

ODA LT sukurtame ir gaminamame jautrios odos maskuojamajame kreme yra mineralinių filtrų. Taigi produktas ne tik paslepia nepageidaujamus odos nelygumus ir ramina odą, bet ir apsaugo nuo neigiamo UV spindulių poveikio! Nepriklausomoje laboratorijoje (J. S. Hamilton) atlikto bandymo metu nustatytas SPF 15. SPF (angl. Sun Protection Factor) apibūdina apsaugos nuo UV spinduliuotės laipsnį. Tai reiškia, kad pasitepę šiuo kremu saulėje galite būti 15 kartų ilgiau nei be jo. Tyrimas atliktas su įvairaus amžiaus, lyties ir fototipų žmonėmis pagal standartą EN ISO 24444:2010/PN-EN ISO 24444:2011.