PIGMENTINIŲ DĖMIŲ GYDYMAS ŽIEMĄ

SVEIKATA

Pigmentinės dėmės – tai odos pigmentacijos sutrikimas, kurį sukelia pigmento melanino perteklius organizme. Tai odos būklė, kuri dažniausiai vargina žmones, kurie nesidegina saulėje. Įvairaus dydžio, formos ir spalvos dėmės dažnai atsiranda ant veido, apykaklės, pečių, viršutinės nugaros dalies ir rankų.

Pigmentinės dėmės paprastai atsiranda vasarą, kai oda yra intensyviai veikiama saulės. Tačiau problema neišnyksta ir šaltuoju metų laiku: šaltis, vėjas ir dideli temperatūrų skirtumai sutrikdo odos drėgmės pusiausvyrą, todėl oda ima šerpetoti ir sausėti, todėl atsiranda pigmentinių dėmių. Prie pigmentinių dėmių atsiradimo taip pat prisideda lankymasis soliariume, įvairios odos procedūros, kaukės ir pan. Kartais pigmentinės dėmės yra įvairių sveikatos sutrikimų požymis: kepenų, endokrininių, širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto sutrikimų, traumų ar nėštumo.

Žiema yra puikus metas pigmentinėms dėmėms šalinti. Šaltuoju metų laiku odos neveikia intensyvi saulė, todėl galima tinkamai įvertinti įvairius galimai atsiradusius odos pokyčius ir pasirūpinti odos būkle. Žiemą naudodami tinkamas ir veiksmingas odos priežiūros priemones dėmėms šalinti ir odos imunitetui gerinti, vasarą galėsite pasitikti be pigmentinių dėmių. Prieš šalinant pigmentines dėmes, reikėtų pasikonsultuoti su dermatologu, kuris nustatytų atsiradusių dėmių tipą, jų atsiradimo priežastis, sveikatos problemų galimybę ir geriausią dėmių šalinimo būdą. Vienas veiksmingiausių – reguliariai naudoti aukščiausios kokybės kremus ir serumus.

Produktai su pieno ir glikolio rūgštimis veiksmingai šalina pigmentines dėmes – jos šviesina dėmes, stiprina odą ir pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Šviesinantys ir balinantys serumai ne tik šviesina dėmes, bet ir neleidžia susidaryti naujoms pigmentinėms dėmėms bei pagreitina odos atsinaujinimo procesą. Taip pat reikėtų naudoti odos priežiūros priemones, kurios lėtina melanino sintezę, lygina ir stangrina odą bei šviesina pigmentines dėmes. Valomosios priemonės su pieno rūgštimis veiksmingiau šalina pigmentines dėmes. Aktyvus valiklis su pieno rūgštimis padeda geriau įsisavinti gerąsias kremų ir serumų savybes. Ši odos priežiūros priemonė kruopščiai valo, drėkina odą ir skatina greitesnį ląstelių atsinaujinimą.