KAIP APSAUGOTI ODĄ NUO ŠALČIO?

SVEIKATA

Jei reikėtų išrinkti patį nemaloniausią metų laiką, manau, kad dauguma žmonių pasakytų, jog tai rudens vidurys. Ir tai visiškai suprantama: Spalis ir lapkritis atneša ne tik vis daugiau vėsos, kritulių, vėjuotų, lietingų orų, bet ir didelių iššūkių saugant mūsų gamtos grožį ir sveikatą. Šaltuoju metų laiku oda tampa ypač pažeidžiama. Ji tampa sudirgusi, šerpetojanti ir šerpetojanti, o kartais skausmingai sutrūkinėja, todėl labai svarbu ją saugoti ir naudoti kokybiškus produktus jos priežiūrai.

Kaip šaltasis sezonas veikia mano odą?

Šaltis, vėjas ir krituliai neišvengiamai veikia odą. Labiausiai nukenčia mažiausiai nuo vėjo ir šalčio apsaugota veido ar rankų oda. Šaltuoju metų laiku natūrali odos apsauga – hidrolipidinė plėvelė – praranda dalį savo savybių, todėl esant blogam orui ji tampa jautresnė pažeidimams, jautresnė ir sudirgusi. Stiprus vėjas dirgina odą, todėl ji parausta ir sutrūkinėja. Kartais pažeidžiami ir gilesni odos sluoksniai, todėl susidaro palankios sąlygos bakterijoms daugintis.

Daug odos problemų sukelia ir temperatūrų skirtumai: kai iš vėsaus oro pereiname į šiltas, sausas patalpas, mūsų oda patiria itin didelį temperatūros šuolį, o tai yra viena iš pagrindinių odos sausumo priežasčių.

Kaip galime apsaugoti savo odą?

Svarbiausia šaltuoju metų laiku apsaugoti odą – kuo labiau ją pridengti nuo šalčio ir vėjo. Antroji ir labai svarbi taisyklė – naudoti apsauginius, riebesnius odos kremus tiek prieš išeinant į lauką, tiek grįžus. Jei oda vis dėlto sudirgsta ir parausta, patartina naudoti raminamąjį ir gydomąjį odos kremą, kurio sudėtyje yra alantoino ir pantenolio, atkuriančių drėgmės pusiausvyrą. Kremai, kurių sudėtyje yra ramunėlių žiedų ekstrakto, pasižyminčio gydomosiomis ir raminamosiomis savybėmis, gali padėti sumažinti odos jautrumą ir paraudimą. Vėjas ir šaltis dažnai pažeidžia gilesnius odos sluoksnius = tokiu atveju labai svarbu naudoti atstatomąjį kremą, skatinantį odos regeneracijos procesą. Temperatūrų skirtumai lemia odos išsausėjimą, todėl atkuriamasis kremas sausai ir jautriai odai, vos tik grįžus namo, yra idealus sprendimas optimaliam odos drėgmės balansui palaikyti. Odos būklė greičiau pagerėja, kai naudojamas ir atkuriamasis serumas. Atkuriamasis serumas su vitaminu C ne tik padeda ląstelėms greičiau atsinaujinti, bet ir mažina jautrumą bei maitina sausą odą.