RŪGŠTINĖS KOSMETIKOS NAUDOJIMAS VASAROS SEZONU – SPECIALISTAI RAGINA NEKLAUSYTI MITŲ

Valymas rūgštimi

Nors Lietuvoje vyrauja nuomonė, kad vasarą reikėtų vengti rūgštinės kosmetikos, įvairūs kosmetologai pataria neatsisakyti šių produktų – šiuo sezonu verta mėgautis vitaminu D ir palepinti odą rūgštine kosmetika, kuri ne tik apsaugo nuo spuogų, bet ir saugo nuo pavojingų UV spindulių.

2020 m. liepos 21 d. – Vilnius. Mitai apie tai, kad vasarą negalima naudoti cheminių pilingų ar kremų, kurių sudėtyje yra AHA ar glikolio rūgšties, dažniausiai grindžiami pigmentinių dėmių ir uždegiminių odos reakcijų pasekmėmis. Tačiau pigmentacijos atsiradimą gali lemti ir kitos priežastys, pavyzdžiui, mezoterapija, mikropigmentacija, papilomų šalinimas ar net netinkamai parinktos kosmetikos priemonės, todėl labai svarbu laikytis estetikos specialistų nurodymų, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.

Pietų Amerikoje, cheminio šveitimo tėvynėje, pastebima tendencija, kad rūgštinių procedūrų paklausa išlieka pastovi visais metų laikais. Žemyne, kuriame vidutinė temperatūra šalčiausiais mėnesiais yra aukštesnė už Lietuvos vasaros klimato rekordą, žmonės ir toliau atlieka rūgštines procedūras ir toliau lankosi pas specialistus, kurie dirba su specialiais rūgštiniais pilingais ir fotoprotekcinį poveikį turinčia glikolio rūgštimi.

Pietų Europoje įsikūrusios italų kosmetikos gamintojos “Capri Beauty line” atstovė Lara Castellacci sako, kad rūgštiniai produktai yra labai svarbūs jų kosmetikoje: “Mes gaminame ir platiname savo mandelinės rūgšties rūgšties kosmetikos liniją, kuri gaunama iš karčiųjų migdolų. Didžiausias šios rūgšties privalumas yra tas, kad net ir didelės koncentracijos ji nekenkia odai – nesukelia deginimo, paraudimo ar jautrumo šviesai, todėl produktus galima drąsiai naudoti vasarą.”

Lietuvoje kosmetologai vis dažniau kalba apie glikolio rūgšties naudą, o kai kurie Lietuvos kosmetikos gamintojai savo klientams jau pristatė pirmąsias Lietuvoje sukurtas rūgštinių produktų linijas. Specialistai tikina, kad kremai, kurių sudėtyje yra iki 5 % glikolio rūgšties, nesukelia pigmentinių dėmių, kaip ir AHA kremai su vidutiniu apsaugos nuo saulės filtru.

Vieno populiariausių Lietuvoje kosmetikos prekių ženklų ODA įkūrėjai Irenai Jokšienei dažnai tenka susidurti su klientų nusiskundimais dėl rūgštinės kosmetikos nenaudojimo vasaros sezono metu: “Žmonės dažnai bijo žodžio “rūgštis”, todėl stengiamės kiekvieną savo klientą informuoti apie jos naudą. Rūgštis valo mūsų odą, padeda kovoti su spuogais ir pagreitina produktų veikliųjų medžiagų įsisavinimą – kitaip tariant, rūgštis priverčia mūsų odą dirbti.”

Amerikiečių tyrimų duomenimis, kremai su glikolio arba pieno rūgštimis iki 5 proc. ne tik patikimai veikia vasarą, bet ir apsaugo nuo nepageidaujamo saulės poveikio. Tyrimai parodė, kad glikolio rūgšties preparatai per 48 valandas beveik 20 % sumažina uždegiminį paraudimą, o pratęsus rūgščių preparatų naudojimą iki trijų savaičių, glikolio rūgšties preparatų apsauginės odos funkcijos nuo UV spindulių padidėja iki 70 %.

“Glikolio rūgšties preparatus galima reguliariai naudoti iki 2-3 metų be pertraukos, kaip ir AHA, kurios taip pat gali padėti odai tapti atsparesnei nepalankiems aplinkos veiksniams, jei naudojamos ilgesnį laiką. Tačiau visada rekomenduojame pasitarti su specialistu ir rinktis aukščiausios kokybės kosmetiką, kad išvengtumėte nemalonių pasekmių odai”, – pataria rūgštinės kosmetikos specialistė Irena Jokšienė.